Už po sedmé oslavili turisté začátek roku na Čeřínku

Zimní výstup na Čeřínek 2016
Sobota 2. ledna 2016

Zařazuji krátký článek o první akci v novém roce, kterou jsme spolu s Věrou a Jirkou Veselými a Jitkou a Honzou Korbelovými pořádali. Vyšel i s několika fotografiemi v i-deníku vysocina-news a v Jihlavském deníku. S politováníhodným zpožděním zařazuji tento náš článek i pro čtenáře blogu – než stačím zpracovat dění na Čeřínku podrobněji,  bude už možná jaro klepat na dveře… 🙂

Tak jen krátce o dlouhém a povedeném dni ve společnosti přátel:

V sobotu 2. ledna 2016 pořádal Klub českých turistů Čeřínek Jihlava akci nazvanou Slavnostní oheň na Čeřínku.
Letošního zimního výstupu se v poměrně příznivém počasí zúčastnilo 239 pochodníků, kteří zvolili různé přístupové cesty – z Kostelce, Dolní Cerekve, Batelova, Jezdovic, Rantířova či Dvorců.

Na prostranství před chatami KČT hořel od jedenácté do čtrnácté hodiny oheň, ke kterému postupně přicházeli turisté ze tří odborů jihlavských, tj. z KČT Čeřínek, KČT Tesla a KČT Bedřichov, a jejich přátelé z Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou, Třebíče, Telče, Pelhřimova, Měřína, Kamenné, Žirovnice, Českých Budějovic, Chocně, Vysokých Studnic, ale i obyvatelé blízkých obcí pod Čeřínkem.

Přátelské zastavení u ohně si příchozí zpestřili opékáním klobásek, dalším krokem byla návštěva příjemné restaurace v turistické chatě s výběrem několika druhů jídel. „Divočák na portském byla opravdová pochoutka“ svorně konstatovali manželé Korbelovi – spokojeni však byli i ti, kteří si vybrali z ostatní nabídky na jídelním lístku.

Účastníci měli možnost přispět peněžní částkou 10 Kč na výstavbu Bezručovy chaty na Lysé hoře a zvýšit tím počet razítek v záznamníku Vystup na svůj vrchol – ta vypovídají o aktivitě jednotlivce při financování úprav interiéru historicky významné chaty.

Pořadatelé se snaží navázat na dávnou tradici výstupů na Čeřínek, který si ve dvacátých letech minulého století vybrali turisté ze širokého okolí pro setkávání a lyžařskou i pěší turistiku. Podle návštěvnosti akce je vidět, že tato lokalita má lidem všech věkových kategorií i výkonnosti stále co nabídnout. První sobotu letošního roku strávenou turistikou s cílem na Čeřínku jim připomene pamětní list, kterým je odměnili pořadatelé.

Závěrečné hodnocení akce se v příjemné restauraci pořadatelům pravda trochu protáhlo, ale vlak do Jihlavy jsme stihli. 🙂

přivítání v Kostelci; foto P. Varhaníková

Mirek Svatoš sděluje program vycházky; foto M. Bradová

s chutí na Čeřínek; foto M. Bradová

skupinky turistů putovaly k vrchu Čeřínek; foto M. Bradová

směrovník praví, že do cíle zbývá necelý kilometr; foto M. Bradová

přívětivé prostředí na Čeřínku; www.svatosi.cz

voňavá svačinka v cíli; www.svatosi.cz

u ojně bylo stále veselo; foto P. Varhaníková

pro účastníky zimního výstupu na Čeřínek

3 odpovědi na “Už po sedmé oslavili turisté začátek roku na Čeřínku”

 1. Při výstupu na Čeřínek jsem byl rozhodnutý paní Míše vyčinit, že už děsně moc dlouho nenapsala žádný hezký článek pro internetový deník Vysočina-news.cz. Ale pod tíhou zážitků a dobrot, které jsem u slavnostního ohně spořádal, jsem na to zhola zapomněl.

  A ejhle! V průběhu týdne vystřihla nejen jeden, ale hned dva články! Kromě Čeřínku i reportáž z této rozpustilé turistické zábavy. Ostatně do spartakiádních Poupat jsem se zamiloval na první pohled. Čím fousatější, tím krásnější.-))

  Moc mě mrzí, že se tento komentář zde neobjevil o nějaký ten den dříve. Napsal jsem jej, ale nezobrazil se. To proto, abych vás, věrné čtenáře tohoto blogu, mohl odkázat na server Vysočina-news.cz. Abyste se mohli přesvědčit, jak skvěle si článek z této akce vedl – čtyři dny okupoval místo nejčtenějšího článku týdne.

  A to je pochvala nejen pro Míšu, ale pro všechny ty, kteří bedlivě sledují veškerá zpravodajství z turistického dění na Vysočině!

  1. Děkuji za přízeň a pochvalu – s trochou rozvernosti by se dalo říct, že když Pánbů dopustí, i motyka spustí… 🙂

   Teď vážně – moc mě těší Váš zájem. Zdravím a přeji úspěch ve všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*