Třináctý hvězdicový výstup na Čeřínek – memoriál Františka Srdínka

Sobota 19. června 2021

Počasí při tradiční akci našeho turistického odboru vynahradilo loňskou nepohodu – snažilo se až moc, protože někteří lidé se v teplotách daleko přesahujících 30° C nechtěli vydávat na cesty, zvláště, když tam, kde kdysi lesy poskytovaly stín, byly nyní holiny, někde skoro neschůdné.
Pořadatelé z odboru KČT Čeřínek Jihlava, k nimž spolu s manželi Veselými a Evou Kumštárovou patřím, se snažili, aby ti, kteří dojdou do cíle u turistických chat, se setkali s vřelým přijetím a v pohodě strávili čas, který mohli pobýt ve společnosti ostatních příchozích.

Celkem jsme přivítali 58 účastníků, někteří z nich přijeli na kole – vhod jim přišly buchty, řezy a bábovky, které jsme jako vždycky napekly, ale letos hrály prim polenské mrkvánky, uchystané jedním z našich členů. Sváteční vdolečky z kynutého těsta, plněné sladkou mrkvovou nádivkou se skořicí, byly neobvyklé a lahodné.

Vše probíhalo jako v předchozích dvanácti ročnících – v cíli obdrželi účastníci klobásku k opékání, buchty podle chuti. Oheň se v takovém vedru kolem poledne udržoval ve skromných mezích – vlastně jen pro opečení klobásky. O to, aby byl v případě potřeby k dispozici, se staral (také jako vždycky) Honza Korbel, zatímco jeho žena Jitka se věnovala příchozím dětem a připravovala pro ně hry vhodné k jejich věku.
My zbývající pořadatelé jsme byli v cíli, zapsali příchozí, podarovali je pamětním listem, nabídli informační materiály a mapy – ale hlavně dali s nimi řeč a vyptali se, co dělají, jak se mají atd. – o setkávání přece jde. A kvůli absenci turistických akcí v uplynulém více než roce si máme o čem povídat!

Připraveny k přivítání turistů v cíli hvězdicového výstupu. Foto J. Sysel
Všem příchozím jsme se věnovali. Autorkou této i následujících fotografií je Věra Veselá.
Turistická rodina Janečkova přichází do cíle na Čeřínku.
Manželé Bohatí z KČT Tesla Jihlava jsou celoživotní turisté a značkaři.
Turisté z Havlíčkova Brodu patří mezi pravidelné účastníky výstupu na Čeřínek.
Turisté využívají této příležitosti ke sdělování novinek ze svých mateřských odborů.
Letos se zúčastnili převážně turisté z Vysočiny, ale přivítali jsme i návštěvníky z Brna.

Kromě už zmíněných odborů jsme se rádi potkali s turisty ze Světlé nad Sázavou, Měřína, Batelova, Telče, Třebíče, Polné a Přibyslavi – všichni nám byli milí a těšila nás jejich spokojenost, k níž jistě přispívala nabídka jídel a nápojů v restauraci naší turistické chaty.

Cykloturisté z odboru KČT Čeřínek se vydávají na zpáteční cestu do Jihlavy.
Na pamětním listě je zmínka o založení odboru, prvním jeho předsedovi a fotografie původních chat i současná podoba budovy s ubytováním a restaurací – autorkou upomínkového listu je Věra Veselá.

Zažili jsme den, v němž se neudálo nic mimořádného, jen se setkalo pár desítek lidí naladěných na stejnou vlnu, kteří si mají co říct. A to není málo!
Ať nám to šlape!

2 odpovědi na “Třináctý hvězdicový výstup na Čeřínek – memoriál Františka Srdínka”

  1. Souhlasím s Tebou, že zvlášť v této nelehké době je setkávání velmi důležité. Na Čeřínku bylo i přes kůrovcovou kalamitu DOBŘE. Díky vám pořadatelům, ale i účastníkům. Snad bude příští rok po všech stránkách příznivější. Iva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*