Bledule znamenají příchod jara

Čtvrtek 18. dubna 2013

Jaro si letos dalo na čas a teď zjišťuje, co všechno ještě musí udělat – kvapem dohání, co mu František Halas předepsal ve své básni…
Vypravili jsme se na tradiční vycházku za bledulemi a pokusili se zároveň zjistit, zda jaro podle čtvrté sloky Halasovy básně stihlo Rozmíchat v lese barvy / a kdeco zrána zrosit, / probudit v zemi larvy / a teplo do děr nosit.

Všechno co vím o bledulích a jejich výskytu na Vysočině (v lese Jechovci u Staré Říše a u Ranska) jsem už napsala v předchozích článcích. Snad letošní fotky bledulí, byť na první pohled stejné jako v minulých letech, přinesou důkaz, že jaro navzdory studenému proudění z kteréhosi oceánu, navzdory karambolům na domácí politické scéně a neutěšené situaci globální, i letos přišlo a nechává se adorovat.

Články o bledulích na blogu M+M Svatošovi: Bledule na Jechovci 2009, Bledule 2010, Stará Říše a bledule 2011, Bledule v Ransku 2011, Bledule na Jechovci a Stará Říše 2012.

Kdo má zájem o další časné květy jara, může se pokochat obrázky sněženek v přírodní rezervaci Na Špičáku:  Za sněženkami na Špičák 2011, Vycházka za sněženkami 2012.

Na procházce jindy nenápadným místem, ale v posledních dvou-třech týdnech atraktivním poutním areálu, jsme rozhodně nebyli sami – navíc počasí se dnešního odpoledne překonávalo ve vlídnosti – podle básníkovy dávné předpovědi byly s dokonalým citem barvy v lese rozmíchány

Ještě obligátní společné foto u bledulí

a Mirek, který nestíhal a byl plně soustředěn 🙂

Ještě kartička pro vzpomínku:

Jedna odpověď na “Bledule znamenají příchod jara”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*