Podzimní setkání značkařů z Jihlavska

29. 11. 2008

Náš šéf Ivan naplánoval setkání všech osmnácti značkařů v turistické chatě na Čeřínku a my jsme se tam disciplinovaně sešli už dříve, i když až v devět měl být začátek. Počasí bylo lezavé, mlhavé, velmi vlhké a nevlídné, ale my jsme byli rádi, protože vedoucí značkařského obvodu Ivan Bohatý pro nás připravil bohatý jednací program, který téměř vylučoval procházku po okolí a kdyby bylo hezky, bylo by nám to líto.

Ivan, který je známý svou precizností, nám podal souhrnnou zprávu o činnosti naší značkařské organizace za rok 2008, řekl, čím se budeme zabývat v roce příštím a co vyplývá ze zasedání pražské Rady značení KČT, proškolil nás v nových značkařských materiálech a prvcích, prostě nám nedal vydechnout.

Ivan Bohatý přednásí zprávu o činnosti za rok 2008

Sdělil nám, že v našem obvodu, během roku zmenšeném o nově vytvořenou organizaci v Telči, která přebrala značení v jejím okolí, jsme letos obnovili 148 km značených cest a 17 ks nosných prvků. Byli jsme pochváleni, že jsme všichni dodrželi plánovaný termín dokončení prací do 30. června 2008, aby v hlavní letní sezóně byly trasy v perfektním stavu. Že se vyměňovaly poškozené mapy a směrovky, překládaly průběhy některých tras, dokončovala instalace zbývajících prvků na Cestě Gustava Mahlera, je jasné a netřeba to blíže rozvádět.

O metodice značení jsem psala více v příspěvku z minulého roku a ze školení v Heřmanově Městci.

My, obyčejní značkaři litujeme, že kvůli nepochopitelným osobním sporům (ačkoliv vysoce postavení zodpovědní nám podsouvají cosi hloupého o ekonomice) se od perfektně fungujícího jihlavského obvodu s odborným vedením oddělil telčský a tím pádem se porušila celistvost území a dokonalost hojně využívaných značených tras. Snad to čas vyřeší…

To je jen postesknutí na okraj, na našem setkání jsme byli dobré mysli, soudržní a vstřícní, velmi se nám líbila prezentace z činnosti oblasti KČT, kterou připravilo studio BRAJA.

Míla Bradová prezentuje činnost oblasti KČT Vysočina

A pak už jsme se dostali do slavnostní části setkání, protože příležitostí bylo hned několik. Především jsme blahopřáli Ivanovi k převzetí Ceny města Jihlavy za celoživotní pedagogickou činnost a práci v oblasti značení, která mu byla udělena při příležitosti jeho letošního životního jubilea. Protože jsme chtěli, aby náš dárek byl hodně osobní, značkařka z Humpolce, paní Dohnalová, upekla vlastnoručně pro Ivana dort.

paní Dohnalová upekla pro Ivana nádherný dort

Tak skvělé dílo si zaslouží detailní pohled.

sladké blahopřání

Libuška, pravá ruka Ivanova (i když stojí po levici), hned přispěchala na pomoc, aby Ivan měl volné ruce a mohl vzápětí gratulovat několika značkařům ze své stáje, kteří v tomto roce také oslavili významná jubilea.

s Libuskou po boku

Byli to Jarka a Standa Balíkovi, Pavel Pittauer a Mirek Svatoš.

Jarka Balíková a Pavel Pittauer přijímali také gratulace k zivotnímu jubileu

dalsímu značkaři promlouvá Ivan do duse při blahopřání ke zralosti (nejen značkařské)

dva séfové značkařů

Na předchozím obrázku je s Ivanem Standa Balík, šéf cykloznačkařů z Vysočiny a zároveň značkař pěšího značení.

Zlatým hřebem našeho setkání bylo, když se nám do rukou dostalo úplně nové, už třetí vydání turistické mapy Jihlavsko, kde je jako hlavní zpracovatel mapové části uveden Ing. Ivan Bohatý – to nás velmi potěšilo a pak také to, že jsme se aktualizovaného vydání dočkali po dlouhých osmi letech!

Takhle pozorně umí naslouchat Ivanově výkladu o úskalí a radostech značení nejvyšší představitelé oblasti KČT Vysočina:

generální stáb oblasti KČT Vysočina

Bez přehánění mohu říct, že jsme strávili u „stolové turistiky“ nádherný a osvěžující den a to nemám na mysli pouze ty výborné Libuščiny a Janiny zákusky…

Zdrávi došli po námi značených cestách!

4 odpovědi na “Podzimní setkání značkařů z Jihlavska”

  1. Elizo,jménem všech značkařů KČT Ti děkuji za nádherné vyznání, nevzpomínám si, že by někdo tak krásně formuloval svůj obdiv ke značkařské práci. Ta má sice řadu nástrah, ale výsledek je radostný – a když se ještě najde ten, kdo pochválí – pak je vidět, že ta činnost má smysl a přináší prospěch v několika rovinách. Zdrávi došli po značených trasách!

  2. No mně úplně vzalata úplná šlechtická posloupnost v odvětví, kde bych to vůbec nečekala. Strašně velké díky vám, o jejichž práci mne nikdy nenapadlo ani přemýšlet, a bez níž bych se asi kolikrát vůbec nikam nedostala. Jste naprosto super sympatická parta, je pro mně velká škoda, že jsem se takovýmto směrem nikdy nedala. Musí to být i skvělý pocit, když tu práci máte hotovou, a ještě na takovém zdravém místě. Ale umím si představit i ty špatné nástrahy počasí a plundrující pocestné. Moc vám všem děkuji za váš čas.

  3. Pohled na poslední obrázekmě ujišťuje, že vaše branže je velice seriozní a vážná parta. Mě byste tam dlouho nesnesli s mým trošku škodolibým smyslem pro humor. Čím déle jsem šlapal po značené cestě, tím víc při každé značce mě napadaly veselé choutky trošku za mnou jdoucí přesměrovat na zkratku sice o hodně horší a dost delší.
    Vážně, vždy jsem si vzpomněl na české značkaře, když jsem bloudil někde v zapolárním Norsku nebo Švédsku. Nezapomeňte vychovat mladé následníky. Hezký den a jdu se ještě mrknout na tu metodiku cos poručila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*