Je možné objevit něco nového na Čeřínku?

Nevím, jak je to v jiných rodinách, ale my se na určitých věcech dokážeme domluvit absolutně bez problémů. Že tušíte na kterých? Ano, popíšu vám, jak to bylo v neděli 13. 4. Vstala jsem a po sobotním výšlapu jsem zrovna nebyla naladěná na vaření a úklid (stává se mi to nejen na jaře).

„Co abychom šli někam ven?“ říkám opatrně.

„No, to určitě můžeme. Někam blízko, třeba na Čeřínek.“

„Tak jo, já zavolám Naší Věře, jestli nechce jít s námi.“

Chtěla, a byla u nás přesně podle dolmuvy. Autíčko jsme nechali na Čeřínku před chatou a chodili jsme celé odpoledne neznačenými cestami po nejhezčích místech, která tam známe. Užili jsme si pohledu z nejvyššího místa na naučné stezce, z Přední skály.

skalní výchoz na Přední skále

nejvyssí bod NS Čeřínek

z vyhlídky na Přední skále je vidět lyzařská chata u sjezdovky pod vrcholem Čeřínku

Ještě jsme se zaskočili kouknout, jestli jsou skalní mísy na svých místech – byly – a zase jsme žasli nad mocí kapky vody.

stále je nad čím zasnout

Také jsme si znovu ověřili, že název „přírodní park“ je přiléhavý.

kamenné moře

lesní vlny na kamenném moři

Došli jsme do osady Dolní Hutě a tam jsme se potkali s naší dávnou známou u její chalupy a ona se nám po uvítacích formulích a dotazech zmínila, že prý po otci jejího manžela má snad být pojmenovaná nějaká skála, pan Gilbert prý měl zdejší okolí moc rád, ale ona nic bližšího neví. Rozloučili jsme se s ní, vystoupali jsme k Čertovu hrádku

Čertův hrádek se nikdy neokouká

a pak už honem zkontrolovat Skalku, ano i Fialovy skály trčely na svém místě a vypadaly divoce a nepřístupně. Pokračovali jsme po hřebeni dál (fotečky jsou v předchozích příspěvcích) a při obdivování jednoho ze skalních bloků jsme uviděli vytesaný nápis Gilbertova skála… No fakticky, už víckrát jsme se tu zastavili, ale až dneska oko dopadlo… Možná je to věc všeobecně známá, pro nás to byl ovšem objev a novinka a měli jsme ohromnou radost. Na obrázku ukazuje Naše Věra do míst, kde je nápis a na další fotce je detail, který je při troše dobré vůle čitelný.

Gilbertova skála

detail nápisu

V myšlenkách jsme vzali našeho turistického předchůdce sebou, abychom mu ukázali, jak krásně je u Nového Hojkova:

u Nového Hojkova

Užili jsme si sváteční jarní den podle našich představ, navíc jsme učinili „významný objev“. A to všechno díky tomu, že naše rodinná komunikace ohledně pobytu v přírodě opravdu dokonale funguje.

něco z hodně zivé přírody

A ten úklid ještě počká…

Jedna odpověď na “Je možné objevit něco nového na Čeřínku?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*