Zahájení stavby cyklostezky Jihlava – Raabs

18. června 2009

S úmyslem udělat vám radost, chci se zčerstva podělit o aktualitu ze čtvrtečního odpoledne – a proto mám také důvod odsunout své restíky z dřívějších zajímavých turistických akcí, které si zaslouží důkladnější zpracování, na dobu pozdější (Český ráj, Hvězdicový pochod na Čeřínek aj.).

Oč se jedná, je zřejmé z nadpisu. Nás rekreační cykloturisty potěšilo, že 18. 6. v 16 hodin začala oficiálně stavba cyklostezky Jihlava – Třebíč – Jaroměřice nad Rokytnou – Moravské Budějovice – Jemnice – Raabs an der Thaya a že už na jaře příštího roku by se měla slavnostně otevírat!

primátor Jihlavy u základního kamene stavby cyklostezky

odklepnuto

radujme se

Cyklostezka prý má stát kolem 70 milionů korun a za účelem jejího vybudování se spojilo 25 měst a obcí, které leží na trase dlouhé 120 km. Primátor Jihlavy je nadšený cyklista, takže vznik stezky je jistě i jeho zásluha.

starostky a starostové měst a obcí, kudy cyklostezka povede

Opravdu se těším, až odtud za rok s přáteli vyrazíme jarní Vysočinou směrem k rakouským hranicím a otestujeme, zda stavební společnost dostála slibům dnes daným.

odtud prý za rok dojedeme novou cyklostezkou do Rakouska

5 odpovědí na “Zahájení stavby cyklostezky Jihlava – Raabs”

  1. Cyklos. stezka-Jaroměřice nad Rok.Byli jsme mile překvapeni, když se v blízkosti našeho bydliště začla budovat cykl. stezka Jihlava-Raabs.Směřují tam naše každotýdenní procházky. Bude to nádhera, Doufám,e, že na jaře se bude pokračovat.Fotíme si začátko této trasy u nás

  2. Hódně svižných kilometrůpřejí vám všem. Všiml jsem si těch kladívek. Nejdřív bylo 6, tři papaláši poklepali a zbylo jedno a pak i to a tak už je to u nás se vším. /he- nadneseně/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*