Druhý hvězdicový výstup na Čeřínek

12. června 2010

Pozvete-li někoho na návštěvu, zpravidla dbáte na to, aby prostředí bylo co nejpříjemnější a máte v zásobě něco dobrého na zub. My, členové odboru KČT Čeřínek, jsme už podruhé pozvali naše turistické přátele na Čeřínek a nabídli jsme jim, stejně jako loni, 14 přístupových tras různé délky a obtížnosti s cílem u chat na kopci, který byl na začátku minulého století svědkem zrodu turistiky na Jihlavsku. Tehdy se tu pořádaly a byly velice v oblibě tzv. „výlety“ turistů ze širokého okolí a na ně bychom chtěli navázat.

Očekávali jsme návštěvu, proto jsme museli poklidit – v úterý 8. června přijelo čtrnáct pracovně naladěných členů našeho odboru a celý den burácely tři sekačky, vyhrabávali a uklízeli jsme trávu na prostranství před oběma chatami, na pozemku, kde je studna – všichni jsme se tužili a odpoledne už byly výsledky našeho snažení patrné, i dřevo na sobotní klobáskový oheň bylo nachystané. Taky malá chata, která už slouží turistům bezmála sto let, prošla jarním úklidem a byla připravená přijmout hosty.

Buchty na uvítanou příchozím jsme napekly v pátek doma a v sobotu si mohli vybrat naši hosté z deseti různých druhů moučníků na tácech první pomoci.

V sobotu očekávalo nás šest pořadatelů (Veselí, Dörrerovi a M+M), zdali naši přátelé přijali pozvání a objeví se v cíli. Postupně přišlo po různých trasách 74 pěších a přijelo 14 cyklistů, z nichž jedna rodina pocházela z Pardubic a jeden účastník byl až z Ostravy. Všechny jsme přivítali, buchty nabídli, klobásky k opékání na ohýnku předali, vlídně o radostech a strázních cesty pohovořili, zájemcům historii vyložili a o přírodních památkách na Čeřínku popovídali.

v cíli na Čeřínku čekají pořadatelé z odboru KČT Čeřínek

občerstvení pro účastníky

Každý účastník dostal také pohlednici s chatami a razítkem pochodu a fotodiplom, který navrhla a vytvořila Věra Veselá.

fotodiplom z Drohého hvězdicového pochodu na Čeřínek

Kolem poledne se konalo, stejně jako loni – takže tradičně, vystoupení mažoretek z Větrného Jeníkova, které letos přijely ve třech věkových kategoriích. Ty malé, růžové, tu byly poprvé a byly při svém tanečním úsilí roztomilost sama.

nejmensí mazoretky

Na starších zelených a nejstarších fialově oděných slečnách jsme viděli veliký pokrok, který udělaly za rok…

druzstvo větsích mazoretek

vystupují nejstarsí děvčata

Mažoretek bylo jedenatřicet a přivezli je jejich rodiče, těch bylo dvacet pět – tedy na Čeřínku to žilo! Lidé měli dobrou náladu a usmívali se – to jsme chtěli a není to málo!

na Čeřínku bylo veselo

střídání při vystoupení

Všechno proběhlo ke spokojenosti všech, potkali se přátelé, popovídali, poseděli a strávili klidný a příjemný den, což nás, pořadatele, těší. Více se dozvíte a fotky uvidíte na stránkách odboru Čeřínek, které vedou V+J Veselí.

Na závěr nabídnu fotky obou chat, které patří KČT Čeřínek,

chaty KČT na Čeřínku

obrázek obrovského smrku, který je vidět takřka odevšad

mohutný smrk vévodí prostranství před chatami

a historickou chatu z roku 1913, která slouží členům odboru KČT Čeřínek,

historická chata z roku 1913

zatímco v té velké budete srdečně uvítáni, rozhodnete-li se strávit dovolenou v srdci Vysočiny, což všem vřele doporučujeme…

2 odpovědi na “Druhý hvězdicový výstup na Čeřínek”

  1. Přeji vám celých 10 let než bude stovkové výročípohodové šlapání do pedálů i zu Fu3, při dobrém zdraví a veselé mysli.
    Dnes se mi líbily opět všechny fotky a mezi mažoretkami mě zaujala jejich velitelka, snad paní úča.
    Hezké léto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*