Novoroční výstup na Šacberk 2010

1. 1. 2010 na vrchu Rudném

Třináctému ročníku neodmyslitelné akce všech jihlavských turistů bylo shůry naděleno vlídné, skoro nezimní počasí, takže se pořadatelky z KČT Tesla Jihlava musely pořádně otáčet, než všechny příchozí, kteří chtěli příjemné novoroční odpoledne strávit v přírodě, přivítaly a obdarovaly diplomem. Účastníci výstupu na Šacberk-Rudný (613 m) jsou totiž ve velké většině jejich přátelé a také mezi sebou se znají, proto pohoda je předem zaručená – chodí se sem pro vlídné slovo a úsměv, pro novoroční přípitek, stejně jako píšeme v příspěvcích z let 2008 a 2009. Samozřejmě, že také letos jsme přispívali na Novoroční čtyřlístek, což je sbírkové konto KČT, jehož finanční výtěžek bude tentokrát použitý na výstavbu a vyznačení turistické trasy pro vozíčkáře v okolí Třeboně. A že my, kterým zatím nohy slouží, myslíme na turisty, kteří používají jiné varianty přesunových prostředků, je vidět z toho, že mezi 160 účastníky výstupu na zalesněný vrch severně od Jihlavy se vybralo 3705 Kč. My např. jsme přispěli už ve středu na Chrudimce, ve čtvrtek na Javořici a dneska, v pátek, konečně na svém domovském území; pokaždé jsme za odměnu dostali odznáček „čtyřlístku“ (letos byl v modré barvě), takže se naše sbírka „dobrých skutků“ utěšeně rozrostla.

turisté se scházejí na Sacberku

Přáli jsme si vzájemně, abychom i v novém roce zachovali staré zvyky – dobře jste uhádli, že jsme měli na mysli turistiku – a dobré zdraví nádavkem.

vzájemné blahopřání

porada?

Možná, že vás potěší tento snímek, který se čistě náhodou povedl:

členové výboru KČT Tesla vzývají svoji séfku

Hlavní pořadatelky, Míla Bradová, Iva Svobodová a Lída Březinová, byly spokojené a jen zářily, vždyť každého přece těší, když jeho práce má viditelný kladný výsledek…

Všimněme si, že letos měl premiéru modrý poutač s názvem této oblíbené akce. Také dnešní diplom byl jiný, než jsou běžné, s černobílou fotografií, protože autoři z týmu BRAJA sledují poslední módní trendy v umělecké fotografii…

úspěsné organizátorky

Na obrázcích vidíte (kromě jmenovaných děvčat) torzo rozhledny, o níž píšeme podrobněji v příspěvcích z minulých výstupů, dnes přidám jen to, že 27 metrů vysokou rozhlednu, postavenou v roce 1907, zapálili 2. října 1940 v 10 hodin dopoledne příslušníci wehrmachtu, dřevěná horní patra shořela, zbyla jen osmiboká kamenná podezdívka…

Teď ale honem kladné zprávy a postavy – na následujícím obrázku vidíte pořadatelku Milušku s Karlem Hobzou, o kterém už pravidelní čtenáři našeho blogu několikrát četli v souvislosti s výrobou krásných přístřešků na studánky v okolí Vysokého kamene (i jinde).

Míla určitě přeje Karlovi, aby letos zastřesil hodně studánek

Vzpomněli jsme si na Karla, když jsme s přáteli stáli před dvěma dny u chudáčka-naháčka pramene Chrudimky. Tomu by jistě slušela precizní stříška, jak ji Karel umí!

Pak už nám Míla zamávala a turistický rok byl slavnostně zahájen, první výšlap za námi, všechny báječné výlety a celý svět před námi…

nashledanou za rok!

Rozhodli jsme se, že nebudeme na svahu s umělým sněhem konkurovat našim mladým sportovním kolegům-lyžařům, a šli jsme se raději trochu ohřát do hospody.

novoroční lyzování na Sacberku

Zítra nás totiž čeká další výstup v řadě, tentokrát na Čeřínek.

Jedna odpověď na “Novoroční výstup na Šacberk 2010”

  1. Míšo dík za tak hezké fotky i povídání k ním. Jsi totiž básnířka, já bych tak hezky to nikdy nenapsala. Přejeme si hlavně zdraví a příští rok opět v tak velkém počtu nashle.
    Jarka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*