Technický seminář – výměna turistické mapy

Rantířov, úterý 22. května 2012

Letos máme za sebou šestou sezónu obnovy pěšího turistického značení ve značkařském obvodu Jihlava. Vedoucí Ing. Ivan Bohatý usoudil, že je vhodná doba zaučit nás v další práci, kterou musí značkaři vykonávat – výměna turistických map. Svolal tedy nás pět uchazečů, abychom tento akt absolvovali pod jeho vedením a vybral mapu v Rantířově, v níž zela rána, kterou jí zasadil nějaký silák bez mozku.
A nebyl by to precizní Ivan, aby nám předem nerozdal psaný dokument s názvem „Návrh postupu výměny vývěsní turistické mapy a instalace A-P krycí desky do stojanu (rámu)“ – nahlédla jsem do oddílu nadepsaného: „Postup prací rozložený do jednotlivých úkonů“ a klesla jsem na mysli – je tam bezmála čtyřicet bodů!
Ale nic se nejí tak horké jak se uvaří…

Premiéru máme za sebou a já nabízím zjednodušený obrázkový postup, na kterém jsem zachytila při práci čtyři adepty (Jirka Fuxa, Láďa Záboj, Vašek Plánka a Mirek) se školitelem Ivanem; mně roztomile řekli, ať se dívám a na vyzvání sem tam něco podám, přidržím…
Popis úkonů čtěte na jednotlivých fotografiích.

Teď jen doufám, že na základě tohoto popisu výměny mapy mi nebude odebráno oprávnění k výkonu této prospěšné práce – snad jsem napsala vše alespoň přibližně dobře 🙂
A taky věřím, že k novotou se lesknoucímu turistickému objektu, jehož cena je prý kolem 12 tisíc korun, si přijdou pro informace samí slušní lidé a vandalská ruka se ho nedotkne…

3 odpovědi na “Technický seminář – výměna turistické mapy”

 1. Mirko náš okruh se uzavřel. Byli jsme u Nošovic, pod Lysou horou, a výlety směřovaly na : Nošovice, Prašivou, Nižné a Vyšné Lhoty, Hukvaldy, Frýdek Místek, Štramberk a jeho trúbu. Dám vědět, nachodili jsme se i s mojí 96 letou mátí docela dost!.

 2. Opět krásná práce a krásné fotky. A tak mne teď napadlo. Za týden ( od 3.8.) jedeme na týden do Beskyd. Asi to tam moc neznám, snad jsem jenom někdy projížděla, ale jinak nic moc. Tak si myslím, že se obracím na nejlepšího, koho mohu, a moc prosím o tipy na výlety. Jedeme ve složení od 6 do 96 let, takže zaměření spíše nenáročné, pouční i zábavné. Moc děkuji a jsem v příjemném očekávání.

  1. Zdravím Tě, Elizo, a moc děkuji za důvěru.
   Mohu se zárukou doporučit jen ty cesty, které jsme v poslední době prošli. Zkus zadat vpravo nahoře na našem blogu do „hledat“ heslo Beskydy. Nabídnou se Ti dva články: Za posledním puchýřem (Kopřivnice 2011) a Beskydy (2009). V nich jsou další odkazy. U tras, které jsme prošli, je popis a mapky, tak doufám, že si z nich něco vyberete – myslím, že pár tipů v rozmezí, které jsi chtěla, by se dalo použít.
   Nevím, kde budete ubytováni, ale jsou vydané mapy KČT (ty zelené 1:50 000)- pro oblast Beskyd jsou: č.96 – Moravskoslezské Beskydy a č.97 – Slezské Beskydy a Jablunkovsko.
   My jsme také v plných přípravách na cesty – snad z toho někdy potom vznikne cosi ke čtení.
   Přeju všem hezký pobyt a těším se, že o pobytu v Beskydech napíšeš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*